SolidWorks Türkiye  

Geri git   SolidWorks Türkiye > Sorular-Cevaplar > Sizin Sorularınız > Araç kutusu/ToolBox

Seçenekler Stil
Alt 06-17-2010   #1
lcjackal
Yeni Üye

Standart Civata Kataloğu

Toolbox ı kullanarak M12 DIN 933 Cıvata eklemek istiyorum montaj resmime fakat Toolbox ta böyle bir standart yok. Eklemememişler sanırım... Piyasada kullanılan çoğu standartta burada yer almıyor. Nasıl temin edebiliriz...
lcjackal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-18-2010   #2
davien
Yeni Üye

Nereden: İstanbul
17 mesajına 11 kez teşekkür edildi.

solidworks toolboxa eklemek için Nereden nasıl temin edileceğini bilmiyorum fakat mechanical desktopta toolbox içersinde olması lazım.İsterseniz machanical'da istediğiniz vidayı açıp dosyayı step olarak kaydedin ardından solidworkste açın.bu şekilde işinizi görebilirsiniz diye düşünüyorm.
Alt 06-18-2010   #3
sayim akman
Üye

sayim akman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

347 mesajına 122 kez teşekkür edildi.

Alıntı:
lcjackal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Toolbox ı kullanarak M12 DIN 933 Cıvata eklemek istiyorum montaj resmime fakat Toolbox ta böyle bir standart yok. Eklemememişler sanırım... Piyasada kullanılan çoğu standartta burada yer almıyor. Nasıl temin edebiliriz...
SW'de istediğinz civata vardır , ama dın 933 die yazmadığından siz bulamıyorsunuz , biraz incelerseniz bulursunuz.DIN 933 altı köşe başlı civata normalde.

Hiç olmadı design table ile de oluşturabilrsiniz.

Ahmet Mikâil YAZICI (06-19-2010), Aşkın YILDIZ (06-19-2010), Uğur FAKI (06-19-2010)
Alt 06-23-2010   #4
lcjackal
Yeni Üye

Sayim kardeş DIN933 civata iso standardında "8.8 ISO 4017" ye karşılık gelir. Fakat benim problemim DIN933 civatanın ne olduğu değil. Şöyle anlatayım size..
Katı model makine tasarlıyorum Toolbox ta çok yardımcı oluyor. 1 tane civata çizmek için 10 dakka uğraşacağıma standart numarasından direk seçip istediğim yere monte ediyorum. Şimdi bu standart toolboxta olmayınca benim için zaman kaybı oluyor. ISO da karşılığına bulup farklı kaydedip Desciption özelliklerini yeniden düzenlemem gerekiyorki 2 boyutlu montaj resmi hazırladığımda tablo eklediğimde istediğim isim gözüksün v.s. ve ne yazıkki bu civata standartdında sadece M12 kullanmıyorum bir çok farklı ölçüde 100 lerce bu civatanın montajını yapıyorum.

Ben bu standardı Toolbox a eklemek istiyorum M10 - M12 -M14 v.s tüm ölçüleriyle Umarım anlatabilmişimdir...
lcjackal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-01-2010   #5
sayim akman
Üye

sayim akman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

347 mesajına 122 kez teşekkür edildi.

Toolbox / configure data ( yanlış hatırlamıyorsam) 'dan ıso standartlarındaki civataları farklı bir isimle kopyalayıp description girebilirsiniz.bundan sonra toolbox'dan civata çekerken sizin oluşturmuş olduğunuz standarttaki civataları seçersiniz.Yeniden çizim yapmayacaksınız , sadece standart numarası değiştireceksiniz kopyalarken.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil