PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sheet metal k faktör hesabı

ayhanozdem
07-09-2009, 00:50
arkadaşlar sheet metalde k faktör hesaplama konusunda yardım edebilirmisiniz?

sayim akman
07-09-2009, 01:26
arkadaşlar sheet metalde k faktör hesaplama konusunda yardım edebilirmisiniz?

Bu sayfada
[Link Görmek ve Forumumuzdan Yararlanmak İçin Üye Olmasınız]
k factor ile ilgili video var.kolay gelsin.

yasarayar
07-09-2009, 12:53
ilave olarak aşağıda verdiğim linkte de k faktörü detaylı bir şekilde anlatıyor.

ünsal
07-11-2009, 23:14
benim çalıştiğim yerde k faktörüne 0.273 radüsede 1 veriyoruz 3mm e kadar 4 mm ve üstü oldumu k faktörü 0.00007 radüs 0.5 bu sayede parça açınımlarında bir sorun yaşamıyoruz iyi çalışmalar.

Emre ÖZKAN
11-18-2009, 19:55
arkadaşın bahsettiği gibi k faktör için 0,2733 verdiğiniz zaman açılımda tam sonucu alabiliyorsunuz.

hendeseci
11-18-2009, 21:43
Bu videoyu izlemiştim gerçekten olayı tam olarak ifade ediyor. Teşekkürler.

ilave olarak aşağıda verdiğim linkte de k faktörü detaylı bir şekilde anlatıyor.

Aşkın YILDIZ
11-18-2009, 22:46
shhet metalde K faktöründe böyle bir parçayı açılım aldığımızda neye dikkat etmeliyiz sizce ?

Örnek..!
malzeme özellikleri......
1: 2 mm saç
2: 156 mm boy
3: R1 mm değer ( bilmediğimden dolayı öylesine yazdım suanlık) (en büyük radüs ölçüsü)
4: K faötörünü 0,5 ( bilmediğimden dolayı öylesine yazdım suanlık )
5: mallzeme adı : paslanmaz...

Sonuç: r1/s formül.!
yanı r1: radüs
s :sac kalınlığı
yanı: 1 / 2 :0,5
tablodan 0,5 değeri yanı K faktörün değeri 0,38

Bu linkide indirin içinde çok güzel bilğiler var..!

Alıntı..!

DriveN
12-18-2009, 18:18
Ünsal, verdiğin değerlere bağlı olamıyorsak? örneğin 3mm e kadar r1 demişsin benim r1 bükme kalıbım yok ise ne olacak atıyorum ben o sacı r2,5 veya r3 le bükücem bu durumda k factor kaç olmalı?

Aşkın, verdiğin tablo denenmiş doğruluğu tespit edilmiş bir tablomudur? ben üretim yapacağım zaman bu tabloyu kullanmayı düşünüyorum üretimi dışarda yaptıracağım için sonuçlarını yapıldığı esnada göremem tabloya ne derecede güvenebilirim?

Aşkın YILDIZ
12-18-2009, 23:13
Ünsal, verdiğin değerlere bağlı olamıyorsak? örneğin 3mm e kadar r1 demişsin benim r1 bükme kalıbım yok ise ne olacak atıyorum ben o sacı r2,5 veya r3 le bükücem bu durumda k factor kaç olmalı?

Aşkın, verdiğin tablo denenmiş doğruluğu tespit edilmiş bir tablomudur? ben üretim yapacağım zaman bu tabloyu kullanmayı düşünüyorum üretimi dışarda yaptıracağım için sonuçlarını yapıldığı esnada göremem tabloya ne derecede güvenebilirim?

Benim bölüm hocamda bu kitapla kalıplarını yapıyor..!
bizlerede bu kitapdan anlatıldı .
yukardaki bilği bu kitapdan alıntı .

ibrahim EREN
01-02-2012, 14:08
Arkadaslar,
K-Factor konusunun oburku sayfadaki takipcisiyim.buyurun sizlerle paylasmak istiyorum.Ben kullaniyorum mikemmel sonuclar aliyorum.Hollandada musterilerime de goonderiyorum yaklasik 80 tane musterim kullaniyor.Onlarda memlun.Hala gelistirmekteyim.Sormak istediginiz seyler olursa

1299

hun_estergon
01-10-2013, 10:56
mrb arkadaşlar. Sami ATAŞİMŞEK'in kitabını inceledim. k-faktör değeriyle ilgili olan tablo ve bilgilerden yararlanarak lazım olan k-faktör değerlerini hesapladım. Yine başka dökümanlardan bana lazım olan k-faktör değerlerini hesapladığımda veriler birbiriyle örtüşmedi. Bilgisi olan arkadaşlardan rica etsem

2-3-4-5-6 ve 8mm st42 sacları
büküm radyüsü r=8mm olacak şekilde
90 ve 95 derece büktüğümüzde
k-faktör = kaç olur.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

alionay
10-25-2014, 17:50
Listedeki R-Inw ne demek